Mandžapane ala (Grotta Mangiapane)

Tikai nieka 18 Km attālumā no Trapāni atrodas Kofano kalns (itāliešu val.: Monte Cofano), kura rietumu nogāze ir bagāta ar dažādām kopš priekšvēsturiskiem laikiem apdzīvotām alām (patvēruma nolūkos), sauktām par Skurati (tuvākais apdzīvotais ciems) alām.

Kopumā tās ir 9 alas (Buffa, del Crocifisso, Rumena, Miceli, Cufuni, della clava, Maria Santissima, Abisso del Purgatorio Mangiapane), no kurām pēdējā ir vislielākā.

Mandžapane ala (itāliešu val.: grotta Mangiapane) ir apmēram 80 m augsta un 70 m dziļa dabiskas izcelsmes ala, kura savu nosaukumu ieguvusi pateicoties ģimenes uzvārdam, kas to apdzīvoja līdz pat 1950.-tajiem gadiem.

Pēc noteikta pamestības perioda to atjaunojuši zonas iedzīvotāji un viens no pēdējiem Mandžapane ģimenes locekļiem, ļaujot apmeklētājiem “atgriezties pagātnē” un izbaudīt zonas lauksaimnieku un zvejnieku sadzīvi, kāda tā bija pirms apmēram 100 gadiem. Alā izveidotas vairākas dažādas nozīmes ēkas, piemēram, lopu stallis, malkas kurināma krāsns, dzīvojamās un darba telpas ar darbarīkiem un pat neliela kapella. No tās paveras lielisks skats uz kristāliski zilās krāsas Eričes līci un turpat aiz stūra atrodas Kofano kalna Dabas rezervāts.

Kopš 1983.gada Ziemassvētku periodā šeit tiek uzvesta dzīva Jēzus dzimšanas ainiņa (Presepe vivente di Custonaci – La Natività e i Mestieri Tradizionali) ar tipiskām tās teritorijas zemnieku un amatnieku izdarībām. Ainas uzvešanā piedalās apmēram 160 personas.

Šeit arī uzņemtas dažas ainas no filmas “Il commissario Montalbano”.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: