Olīvu ražas novākšana

Sicily_Raccolta di olive

Oktobris – Decembris daudzās sicīliešu saimniecībās ir laiks, kad tiek novāktas olīvas. Šajā laikā saimniecību īpašniekiem bieži vien pievienojas tuvāki un attālāki ģimenes locekļi, draugi un paziņas, lai pēc iespējas ātrāk un jautrāk novāktu šos tik vērtīgos olīvkoka augļus, kas šajā laikā ir pilnībā nobrieduši un vēl nav pārgatavojušies (mainījuši krāsu).

Olīvu novākšanas process nav sarežģīts, bet gan samērā laikietilpīgs. Olīvas var tikt novāktas izmantojot dažādas metodes un instrumentus (mehāniskus vai elektroniskus), taču visērtākā laikam ir olīvkoka zaru ķemmēšana ar grābekli, kas atstāj neskartus zarus un lapas un norauj tikai augļus. Zem olīvkokiem tiek paklāts tīklveida paklājs, lai novērstu olīvu saskarsmi ar zemi un pēc tam tās būtu vieglāk uzlasīt un sabērt kastēs.

Pēc olīvu novākšanas tās tiek nogādātas uz olīveļļas spiešanas centriem, kur tās tiek mazgātas, šķirotas, atdalītas no zariem un lapiņām un pēc tam, izmantojot auksto metodi, no tām tiek izspiesta pirmā spieduma olīveļļa, kas ir  visvērtīgākā. No atlikušajiem olīvu biezumiem vēlreiz tiek spiesta eļļa, kas ir mazāk vērtīga.

P.S. Olīvkoki zied Aprīlī – Maijā

April - May_Gli alberi d'ulivo in fioriRaccolta di olive

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: