Moka kafijas aparāts espresso kafijas pagatavošanai (La moka caffettiera)

Food_Caffe espresso

1880.-to gadu beigās, lai paātrinātu kafijas pagatavošanas procesu, tika radīts bāriem paredzētais espresso kafijas aparāts (Angelo Moriondo). 1990.-to gadu sākumā esošo kafijas automātu būtiskus uzlabojumus un rūpniecisku ražošanu uzsāka Luigi Bezzerra, kā rezultātā sākās būtisks kafijas lietošanas uzplaukums. Kafija kļuva par ļoti populāru dzērienu, taču ne visi to varēja atļauties ik dienas malkot bāros. Vēl vairāk –personīgajām vajadzībām iegādāties dārgos bāriem paredzētos espresso kafijas automātus.

Viss mainījās 1933. gadā, kad Alfonso Bialetti radīja pirmo moka kafijas aparātu, kas bija paredzēts espresso kafijas pagatavošanai mājās. Pavisam drīz tas iemantoja ļoti lielu popularitāti un mūsdienās ir atrodams praktiski ikviena itāļa mājās.

Tā oriģinālā forma ir astoņstūra forma, taču mūsdienās ir iespējams iegādāties visdažādāko formu, stilu, krāsu un izmēra aparātus (to izmērs tiek noteikts pēc tā, cik personām var tikt pagatavota espresso kafija, piem.: 1 – 18 pers.).

Espresso kafija ir galvenā sastāvdaļa daudzu citu dzērienu pagatavošanai.

Ruota-Espresso-Perfetto-01-768x768

Mokas kafijas aparāts sastāv no sekojošām savstarpēji savienotām daļām:

  • apakšējās (ūdens) daļas (la caldaia, il bollitore) – tas ir trauks, kurā līdz drošības vārsta atzīmei tiek ieliets auksts, destilēts ūdens. Drošības vārsts ir vajadzīgs tamdēļ, lai vajadzības gadījumā pa to varētu tikt izvadīts liekais tvaiks un šķidrumi;
  • filtra un maltās kafijas daļas (il serbatoio del caffe’) – tas ir piltuves veida trauks, kurš tiek uzlikts pa virsu apakšējai daļai un kalpo gan kā kafijas filtrs, gan arī kā maltās kafijas rezervuārs;
  • augšējās (gatavās kafijas) daļas (raccoglitore) – tas ir trauks, kurš tiek uzskrūvēts pa virsu filtra daļai un kurā pa cauruļveida trubiņu tiek izspiests ārā gatavais kafijas dzēriens.

Mokas kafijas aparāta darbības princips – pieaugot ūdens temperatūrai, kafijas aparāta iekšpusē pieaug arī spiediens, kā rezultātā – ūdenim sasniedzot vārīšanās temperatūru, tas tiek spiests uz augšu. Turpinot spiesties uz augšu un izejot cauri maltās kafijas slānim, augšējā daļā sāk izspiesties gatavais kafijas dzēriens.

Mokas aparāta gadījumā šis spiediens ir 1 – 2 bar, savukārt, bāriem paredzēto espresso aparātu gadījumā 10 – 15 bar.

Espresso kafijas pagatavošana ar moka kafijas aparātu:

  • apakšējo trauku piepildām ar aukstu, destilētu ūdeni līdz drošības vārsta atzīmei un uzliekam filtru. Ja virs filtra pamatnes ir redzams ūdens, tad tas nozīmē, ka tā ir par daudz un tas ir nedaudz jānolej;
  • piepildām filtru ar maltu kafiju tā, lai izveidotos uzkalniņš (nedrīkst piespiest!);
  • apakšējai un filtra daļai uzliekam pa virsu augšējo daļu un visu cieši aizgriežam kopā;
  • liekam visu vārīties uz vidēji lielas uguns. Tiklīdz izdzirdam šņākoši – burbuļojošu skaņu un augšējā daļā sāk izspiesties kafija, nogriežam uguns liesmu. Kafijai nav jāvārās!;
  • ideālajā variantā pasniedzam tradicionālajās keramikas krūzītēs un baudām karstu!

Caffe espresso

Zināšanai:

  • Mokas kafijas aparāts ir jāmazgā ar siltu ūdeni, īpašu uzmanību pievēršot filtram un gumijas blīvēm, bet nekādā gadījumā ne ar mazgāšanas līdzekļiem (uz kafijas aparāta sieniņām palikušais nelielais taukvielu slānis mazina metālisko piegaršu).

Saistītie raksti:

2 Responses to “Moka kafijas aparāts espresso kafijas pagatavošanai (La moka caffettiera)”

  1. Kad no šāda aparāta iemalko kafiju, pie parastās kafijas vairs nevar atgriezties! Ne automāti, ne preses, nekas vairs nestāv klāt! Esmu kļuvusi atkarīga no šīs kanniņas!

Trackbacks

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: