Uz uguns cepti kastaņi (Caldarroste)

food_caldarroste

Uz uguns cepti kastaņi (itāļu val.: caldarroste) un to tirgošana turpat uz ielas rudens – ziemas periodā (Oktobris – Decembris) ir bieži sastopama parādība Vidusjūras reģiona valstīs (no Portugāles līdz pat Turcijai).

To gatavošanas metodes ir daudzas un dažādas, bet par klasiku var uzskatīt kastaņu cepšanu uz tiešas uguns, izmantojot speciālu pannu ar caurumiem.

Sicīlijā bieži vien kastaņi tiek cepti nevis uz pannas ar caurumiem, bet gan izmantojot kastaņu sildītājus (sicīliešu dialektā: calliaturi siciliano) – pagarus, trubai līdzīgus metālveida traukus, no kuru augšas jau pa gabalu kūp dūmi. Pateicoties tam, ka šie trauki sastāv no trīs posmiem (augšējā traukā, kura pamatne ir izklāta ar restēm, atrodas kastaņi, apakšējā – malka vai ogles, vidējā – truba, kas novada siltumu) un tam, ka cepšanas laikā ugunī tiek mesta vārāmā sāls (rodas blīvs baltu dūmu mākonis), gatavie kastaņi ir vienmēr silti un no ārpuses „kā ar sniegu pārklāti” (pelēcīgi baltas krāsas).

caldarroste

Nepieciešams:

  • kastaņi, vislabāk – marroni;
  • kastaņu cepšanai piemērota panna – panna ar caurumiem;
  • ļoti plāns, ass un nedaudz izliekts nazītis;
  • ieteicams – papīra tūta.

Process:

  • kastaņos veic horizontālu 2 – 3cm garu iegriezumu (itāļu valodā šis process saucas – castrare le castagne un var tikt mehanizēts) tā, lai tiktu pārgriezta miza un netiktu bojāts kastaņa rieksts. Šis process ir nepieciešams tamdēļ, lai cepšanās laikā, kad no kastaņiem izdalās mitrums, tie nepārsprāgtu;
  • kastaņus saber uz kastaņu cepšanai piemērotas pannas un cep apmēram 20min uz vidēji zemas – zemas uguns liesmas (cepšanas laiks ir atkarīgs no kastaņu šķirnes un lieluma). Cepšanās laikā kastaņi ir vairākkārt jāgroza, lai tie izceptos vienmērīgi;
  • kad kastaņi ir gatavi, tos uz 10min ieber papīra tūtā (veicina mizas nolobīšanos);
  • pasniedz siltus kopā ar sarkanvīnu.

Labu apetīti!

Piebilde:

  • kastaņus ir iespējams cept arī cepeškrāsnī – 200° C apmēram 40 min.

Saistītie raksti:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: