Itālija Latvijā. Latvija Itālijā.

Vai vide maina cilvēkus, vai arī cilvēks spēj mainīt vidi ap sevi? Kas notiek, kad kāds latvietis pārceļas uz dzīvi Itālijā – vai turpina svinēt Jāņus un cept Ziemassvētkos piparkūkas? Vai ir viegli izprast itāļu žestu nozīmi un spēt sazināties arī vietējā dialektā? Kā Latvijā iedzīvojas itāļi? Vai viņus spēj aizraut latviešu pirts rituāli un tautā iemīļotie Dziesmusvētki? Vai veikalu plauktos roka sniedzas pēc ierastajiem itāļu produktiem, vai arī izvēlas iepazīt latviešu virtuves tradīcijas?

L’ambiente cambia la persona oppure la persona può cambiare l’ambiente intorno a se? Cosa succede quando un lettone trasferisce in Italia, continuerà a festeggiare Jāņi e preparare piparkūkas al Natale? Sarà facile capire il significato dei gesti italiani ed essere capace di communicare nel dialetto locale? Come si sentono gli italiani in Lettonia? Possono diventare appassionati dei rituali della sauna lettone e della festa della canzone? Cercano dei prodotti tipici italiani nei negozi oppure scelgono di conoscere e sperimentare le tradizioni della cucina locale?

Latvijas Itāļu valodas pasniedzēju asociācija veica nelielu pētījumu, apsekojot latvietes ikdienu, kas dzīvo Itālijā un itālietes ikdienu, kas dzīvo Latvijā. Viņu skatījumu uz dzīves ritējumu, svētku mirkļiem un jauniem iespaidiem, atklāsiet šo divu cilvēku stāstījumos.

http://issuu.com/alii.lv/docs/lettonia_italia_alii_lv/1

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: