Sicīliešu gāzētais dzēriens ar citronu un sāli (Il seltz, limone e sale)

Food_Il seltz, limone e sale

Katānijas zonā (un ne tikai) gandrīz ikvienas lielākas vai mazākas pilsētiņas laukumos un svarīgāko ielu krustpunktos atrodas dzērienu bāri. Tur vienmēr pulcējas daudz cilvēku. Lai remdētu slāpes. Lai satiktos un socializētos. Lai atrādītos. Lai pazīmētos. Lai būtu.

Šajos bāros vienmēr atrodas palieli trauki ar svaigiem citroniem, sīrupā peldošiem augļu gabaliņiem un dažādu krāsainu sīrupu pudeles, u.c. Tas viss un daudz kas cits tiek izmantots dažādu dzērienu pagatavošanai (piem., „Seltz, limone e sale”, „Tamarindo”, „Mistofrutta”, “Sciampagnino”, “Frappé alla nutella“, “Mandarino al limone”, u.c.).

Vasaras periodā viens no visbiežāk gatavotajiem dzērieniem ir „selz, limone e sale”. Tradicionāls dzēriens, kurš Katānijā tiekot gatavots jau apmēram 200 gadus.

Tas ir gāzēts dzēriens, kura galvenās sastāvdaļas ir īpaši gāzēts un noteikta spiediena apstākļos glāzē ielaists ūdens. Pēc tam šim minerālūdenim tiek pievienota sāls un ar metāliskām spiednēm ļoti ātri izspiesta svaiga citrona sula. Tā rezultātā dzēriena apjoms palielinās (notiek ķīmiska reakcija, virspusē parādās putas. Dzēriens tiek pasniegts palielās glāzēs un ir slāpes remdējošs un atsvaidzinošs.

Iesaku nogaršot!

Il seltz, limone, sale

Interesanti:

  • tā kā viena no svarīgākajām dzēriena sastāvdaļām ir īpaši gāzēts ūdens, tad dzēriena pagatavošanai mājas apstākļos vislabāk ir izmantot gāzētu minerālūdeni, kas tiek pārdots sifonos;
  • uz vienu palielu glāzi (1 pers.) tiek izmantotas trīs citronu pusītes un apmēram 1/3 tējkarotes sāls.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: