Ragūzas pilsētas pludmales daļa (Marina di Ragusa)

Sicīlijas pašos dienvidos pāris kilometru (20 min) attālumā no Ragūzas pilsētas atrodas tās sastāvā ietilpstošs Vidusjūras piekrastē esošs neliels ciematiņš – Ragūzas pilsētas pludmales daļa (itāļu val.: Marina di Ragusa), kurā pastāvīgi dzīvo apmēram 4000 cilvēku, bet vasarā, ierodoties tūristiem un atpūtniekiem, to skaits palielinās līdz pat 60 000 cilvēku.

Tā ir pazīstamākā un aktīvākā no šajā teritorijā esošajām četrām pludmalēm – Ragūzas pilsētas pludmales daļas, Modikas pilsētas pludmales daļas, Pocallo un Sampjieri, kas piedāvā ne tikai lielisku atpūtu pludmalē, bet arī aktīvu naktsdzīvi (bāri, restorāni, diskotēkas, veikali, u.c.). Pludmale ir pazīstama un iemīļota pateicoties tās zeltainajām, īpaši smalkajām smiltīm un tirkīza krāsas pasakaini tīrajam ūdenim. 2009. gadā tai tika piešķirts zilais karogs.

Jāatzīmē, ka šeit 2009. gadā atklātā tūristu osta ir lielākā un modernākā osta visā Sicīlijā. Tā spēj uzņemt pat 800 laivas!

Taču agrāk viss bija savādāk …

Neskatoties uz to, ka šis ir ļoti mazs ciemats, tam ir ļoti sena vēsture. Tā pirmsākumi ir attiecināmi uz laiku 5.gs.p.m.ē., kad Irminio upes piekrastēs dzīvoja grieķi un to izmantoja kā kanālu – ostu.

Plašāk ciemats ir bijis pazīstams kopš bizantiešu laikiem (5.gs.), kad šeit tika izveidots iekraušanas dambis, pateicoties kuram daudzi šajā teritorijā saražotie produkti (piem., graudaugi, sieri, garšvielas) tika eksportēti uz citām teritorijām.

Arābu valdīšanas laikā un līdz pat 1928. gadam ciemats tika saukts par „Mazzarelli” (no arābu valodas „Marsa A’Rillah” jeb „neliela osta”).

16. gadsimtā pēc grāfa Kabreras pavēles blakus ostai tika uzcelts novērošanas un aizsardzības tornis, lai aizsargātos pret pirātu uzbrukumiem.

Apmēram 1870.-tajā gadā, kad Ragūzas pilsētā tika atklāta pirmā asfalta raktuve, šis mazais ciematiņš un tajā esošā osta pārvērtās par vienu no intensīvāk izmantotajām visā Sicīlijā. Tieši no šejienes uz daudzām Eiropas lielpilsētām (un ne tikai; piem., Parīzi, Berlīni, Londonu, Amsterdamu, Buenosairesu, Pekinu, u.c.) tika eksportēts asfalts.

Kopš 1960.-tajiem gadiem ciemats arvien vairāk ir iemantojis vasaras atpūtas vietas statusu un mūsdienās ir pazīstams kā viens no labāk aprīkotajiem un atjaunotajiem kūrortiem visā Sicīlijas DA teritorijā.

Noderīgi:

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: