Itāļu dzirkstošie vīni (Spumante)

Pēdējos 10 gados vairāk kā par 100% ir palielinājies itāļu dzirkstošo vīnu eksports. 2010.gadā Itālija ieguva pirmo vietu pasaulē kā lielākais šo vīnu ražotājs un eksportētājs, apsteidzot Franciju. Gada laikā Itālija saražo apmēram 380milj pudeļu. Itālijā vien patēriņš svētku laikā sastāda apmēram 80 miljonus pudeļu.

Itāļu dzirkstošo vīnu patēriņa pieaugums ir vērojams gan Itālijā (pēdējo 10 gadu laikā franču šampanieša patēriņš ir samazinājies par 20%), gan arī ārpus tās.

Kopējie eksporta rādītāji ir palielinājušies par 19%. Galvenās importētājvalstis ir Vācija (+8%), ASV (+9%) un Lielbritānija (+25%). Krievija ieņem 4.vietu ar absolūto eksporta pieauguma rekordu (+166%), tāpēc tiek uzskatīts, ka Krievija palīdzēs Itālijai pārvarēt globālo ekonomisko krīzi.

P.S. No vēstures …. Lai gan daudzi uzskata, ka šampanietis ir senāks nekā dzirkstošie vīni, tomēr senie romieši jau 3gs.p.m.ē. patērēja dzirkstošos vīnus, kas ir daudzus tūkstošus gadus pirms tika radīts franču šampanietis (marķīze Pompadūra). Viņa teica, ka „Šampanietis – tas ir vienīgais vīns, pēc kura baudīšanas sievietes paliek skaistas”.Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: