Keramikas darbnīca

Daudzās sicīliešu keramikas darbnīcās, jo īpaši Katānijas apkārtnē, kā galvenais izejmateriāls tiek izmantots vulkāna Etna lavas akmens. To apgleznojot un dedzinot ļoti augstā temperatūrā, tiek izgatavotas daudzas un dažādas skaistas lietas, piem., galdi, soli, virtuves mēbeles un trauki, vitrāžas, ikonas, kuloni, u.c.

Sicīliešu keramika ir īpaša ne tikai ar saviem fiziskajiem parametriem (īpašajiem silikātiem, u.c.), bet arī ar tās vēsturiskās attīstības gaitu. Ņemot vērā, ka Sicīlija ir viena no visbiežāk iekarotajām salām pasaulē, tad nav jābrīnās, ka Sicīliešu keramikas krāsās, formās un motīvos ir saskatāms sikānu, Sicīlijas pirmiedzīvotāju pirms vairāk kā 3000 gadiem, feniķiešu, grieķu (māla keramikas trauki, kas apdedzināti zemā temperatūrā), romiešu, bizantiešu un mauru civilizācijas rokraksts.

Tieši mauri (saracēnieši) bija tie, kas Spānijā un Sicīlijā apmēram 9.gs. ieviesa majolikas – priekš tiem laikiem jaunu un netradicionālu keramikas glazēšanas veidu, kas vēlāk kļuva ļoti populārs (balti necaurspīdīgs glazūras veids; apgleznošana dažādās krāsās tiek veikta pirms apdedzināšanas). Tiek uzskatīts, ka pirmējās majolikas bija arābu mēģinājums atdarināt ķīniešu (un mongoļu) porcelānu. Tā Vidusjūras reģionā radās majolikas – mākslas veids, kas apvieno vislabākās grieķu māla keramikas un porcelāna īpašības, un tik ļoti populārs mūsdienās Sicīlijā!!!!

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: